HÝČKEJTE MUŽE MANIKÚROU

Péče o ruce a nehty, ale i o celé tělo se v současné době skloňuje ve všech pádech. V nabídce salonů najdete téměř všechno od očistných a ozdravných procedur po regenerační, relaxační péči… Týká se to i mužů? To je skutečně zajímavé téma, které vyvolává řadu otázek. Chodí muži na manikúru? Když ne, co by je přimělo, aby na ni chodit začali? Když už přijdou, budou se pravidelně vracet? Co pro to můžeme udělat my, manikérky? Dávají muži přednost klidnému koutku v salonu, nebo jsou raději v centru dění? Jak s nimi vést rozhovor a o čem? Jakou péči jim nabídnout? O tom všem jsme si povídali s Mgr. VLADIMÍROU LASICOVOU, majitelkou vzdělávací, obchodní a poradenské společnosti DEKORE z Českých Budějovic.

Podle mne jsou muži po všech stránkách skvělí zákazníci. Rádi se nechávají rozmazlovat a oceňují, když o ně někdo pečuje. Pravdou je, že dnes již řada mužů na manikúru chodí – někteří dokonce pravidelně. Berou to jako přirozenou součást osobní péče. A tak spolu s ostatními mainkérkami říkám: Takových zákazníků bychom si přály co nejvíc.

Jak ale přilákat do nehtových studií víc mužů? Čím je zaujmout?

Muže bychom měli především něčím nadchnout, dát jim ten správný impulz. Pokud nepřijdou sami, je to na ženách. Například by se přítelkyně nebo manželka mohla zmínit, že se jí líbí upravené mužské ruce apod. Povzbudit je může také darovaná poukázka, kterou manikérka nabídne stávajícím klientkám pro kolegu, přítele, manžela nebo otce. Poukázka může být jednorázová, ale měla by motivovat k dalším návštěvám – například každé 10. ošetření zdarma nebo jako bonus další navazující služby, různé dárky atd.

Mají muži při ošetření raději svůj klid, nebo chtějí být centrem pozornosti?

Většina mužů dává přednost diskrétnímu místu. Raději nepočítejte s tím, že by se některý z nich usadil ke stolku za výlohou nebo vedle dalších klientek. Takových nebude mnoho. Máte-li velký salon, nabídněte mužům místo oddělené paravánem, uvidíte, že budou spokojení. Základem úspěchu je samozřejmě perfektně provedená práce, ale neméně důležité je, aby se zákazníci v tomto – pro ně zatím neobvyklém – prostředí cítili dobře. Návštěvnost mohou zvýšit i tzv. pánské dny. Jak takové akce pořádat by ale bylo na delší povídání.

O čem si s klienty během ošetření povídat?

Většina mužů uvítá klidné a přátelské prostředí např. s relaxační hudbou. Příjemný zážitek ale může přinést i zajímavý sportovní přenos, který by mohli sledovat na obrazovce. Když už chcete vést rozhovor, tak jen lehký, na téma z oboru. Nesnažte se konverzovat za každou cenu. Odborné informace muži ocení, ale zbytečně je jimi nezahlcujte. Mějte na paměti, že možná byli celý den ve stresu a u vás by si rádi hodinku odpočinuli. Pokud budou sami chtít něco vědět, určitě se zeptají. Dejte jim najevo, že jste profesionálky ve svém oboru.

Jakou péči mužům nabídnout? A jak dlouho by mělo ošetření trvat?

Ideální je nabízet mužům vždy kompletní péči. Od kůžiček kolem nehtů, přes nehty samotné po pokožku celých rukou. Ošetření včetně peelingu na začátku a závěrečné masáže se zábalem nakonec by mělo trvat maximálně hodinu.

V jakém časovém horizontu pozvat muže na další ošetření?

Podle potřeby samozřejmě a také jejich časových možností. Nejlepší je nabídnout pravidelnou péči v rozmezí 4–5 týdnů, ale některým zákazníkům to může připadat příliš často, proto mějte připravený návrh následné péče. Můžete doporučit například jarní a podzimní ozdravné kúry nebo speciální zimní a letní ošetření. Klienti tak mohou přicházet pouze 2–4x ročně. Pokaždé se hned domluvte na termínu další návštěvy. Lepší je alespoň zpočátku nepočítat s tím, že by zákazník zavolal a objednal se sám. V případě delších intervalů mějte připraveno doporučení pro domácí ošetření. A nabídněte k zakoupení vhodné ošetřující přípravky – krémy na ruce, olejové tužky, olejíčky na kutikulu apod.

JARNÍ MANIKÚRA PRO MUŽE

  1. krok: Na hrubší zrohovatělou pokožku prstů, dlaní použijte peeling např. z drcených jader. Odstraní odumřelé buňky kůže, pomůže vyčistit pokožku a ruce příjemně zjemní.
  2. krok: Na kůžičku kolem nehtů použijte Změkčující emulzi. Působí okamžitě, hydratuje, pomůže dočistit nehtové valy. Kromě toho má bělicí účinek a příjemně chladí.
  3. krok: Pomerančovým dřívkem zatlačte kůžičku a odstřihněte případné záděry.
  4. krok: Volné okraje nehtů upravte pilníkem.
  5. krok: Povrch nehtů zlehka vyleštěte Magic leštičkou.
  6. krok: Pro regeneraci nehtové ploténky zvolte výživnou péči Antistres Calcium. Obsahuje olej ze sladkých mandlí (Prunus amygdalus dulcis). Péče má uhlazující a scelující účinek, hydratuje. Pro nehty mužů je přímo balzámem, navíc jim dodá luxusní vzhled s okamžitým účinkem.
  7. krok: Příjemnou závěrečnou fází pro nehty a kůži nehtových valů může být dvousložkový Minerál Oil&Care s výtažkem z palmového oleje a hydratační složkou. Příznivě působí na hodně vysušenou, ztvrdlou pokožku a mozoly.
  8. krok: Případně záděry ošetřete Proteinovým olejem (s hydrolyzovaným kolagenem). Pravidelným používáním lze předejít vzniku záděr.
  9. krok: Ošetření můžete uzavřít masáží rukou (5 minut) například olivovým nebo mandlovým olejem. Potom aplikujte na ruce výživný, mastný krém a nechte 10 minut působit v zábalu.