Gelové laky vs Gel-laky do UV lampy a modelační gely

Zeptali jsme se: „Jaký je v nich rozdíl.  A čím se Gel-laky do Uv lampy liší od zpevňujících gelových laků, které má Dekore v nabídce již řadu let a těší se oblibě

u manikérek i jejich klientek?“

Naše tradiční gelové laky se nemusejí vytvrzovat v UV lampě a odstraňují se odlakovačem. Je to klasika. Za všechny mohu jmenovat Nail Hardener-Zpevňující hedvábný gelový lak nebo novější typ Zpevňující gelový lak z řady Spick and Span, vhodný na přechod z umělých nehtů zpět na přírodní.

Nová generace Gel-laků je určena do UV lampy. Mají jinou konzistenci, jiný způsob aplikace i pracovní postup a odstraňování.  Jiné je i doplňování, trvanlivost, apod.

Mohla byste některé rozdíly specifikovat?

Tradiční Zpevňující gelový lak/bez Uvlampy/ se aplikuje na vyleštěný nehet. Již první vrstva nehet vyrovná a zpevní. Zasychá volně na vzduchu a dá se kdykoliv znovu přelakovat (tzv. vrstvit).

Ideální je aplikovat postupně 3 – 4 vrstvy i více.

Při tomto postupu na nehtech vydrží až 10 dnů a déle. Vhodný je i pro domácí péči. Vrstvy se mohou doplňovat průběžně a kdykoliv lakovat barevný lak a změnit třeba i odstín. Stačí původní vrstvu přeleštit Magic leštičkou, aplikovat další vrstvu a nechat zaschnout. Je to nejrychlejší oprava jakou znám i já jí moc ráda používám.Pokud potřebujete celé odstraníte odlakovačem.

Gel-lak do Uv lampy se aplikuje na čistý, odmaštěný nehet a ošetřený vrstvou Superbondu. Odmastit znamená zbavit povrch nehtu šupinek a mastnoty.

Používá se k tomu většinou bílý leštící blok. Superbond zajistí lepší přilnutí materiálu.  Nanáší se v tenkých vrstvách (zásadou je nedotýkat se kůžiček). K vytvrzení se používá UV lampa – každá vrstva se vytvrzuje 2 minuty. Takto ošetřené nehty vydrží až 14 dnů i více. Aplikace gel-laků je snadná, přesto však vyžaduje profesionální dovednosti,  vyžaduje dodržení postupů pro práci s gely.  Pro běžnou domácí péči bych je nedoporučila.

Hodně začínajících manikérek hledá rozdíl mezi Gel-laky do UV lampy a modelačními Gely. Oba materiály jsou do lampy, v čem je tedy ten rozdíl?

V konzistenci, způsobu aplikace, trvanlivosti, balení a hlavně každý umí něco jiného.

Gel-lak je z materiálů nejnovější. Dalo by se říct, je to lak se silou gelu. Používá se pouze na zpevnění nehtů v tenké vrstvě, nedá se s ním modelovat. Pokud potřebujete nehty prodloužit adp., tento materiál nestačí. Balený je v  lahvičce rovnou s aplikačním štětečkem. Modelační Gely mají středně hustou nebo hustější konzistenci a jsou balené v dóze. Nanášejí se obvykle štětcem nebo zdobicí tyčinkou s kuličkou. Těší mě, že nové Gely jsou samovyrovnávací usnadňují práci a tím i zrychlí. Modelační Gel má ze všech zmíněných materiálů nejdelší trvanlivost.

Co byste tedy doporučila na měkké a třepivé nehty?

To je individiuální. Přikláním se vždy k nejšetrnější metodě  pro nehty, ale zároveň k potřebě a požadavkům klientky. Někde nám bude vyhovovat klasická manikúra-tj. leštění a ošetření tradičními laky. U někoho budeme muset použít silnější způsob zpevnění přírodních nehtů např. Zpevňující Gel do UV lampy nebo Academy Natural Gel, protože Gel-lak klientce nestačí. Někdy je potřeba metody střídat.

Poslední otázka: Jak dlouho materiály na nehtech drží?

Záleží na kvalitě nehtů a samozřejmě i na čistotě a způsobu provedení, proto mohu uvést pouze orientační dobu.

Gelový Lak: týden, 10 dnů a více

Gel-lak: dva týdny a více

Gel: tři týdny a více

Nové výrobní technologie nám umožňují reagovat na potřeby a požadavky klientek, jsem za to moc ráda. Všechny zákaznice si tak mohou vybrat, jak chtějí o nehty pečovat, jaké přípravky budou používat a kolik za to zaplatí.

 

Rozhovor/str.32 Profi nehty/12/9 archiv Dekore